JavaScript do zwiększenia funkcjonalności statycznych stron internetowych. JavaScript jest językiem, który w całości wykonuje się po stronie klienta (client-side). Oznacza to, że w żaden sposób nie obciąża serwera www. Wysyłany jest tylko kod źródłowy programu, który następnie jest interpretowany i wykonywany przez przeglądarkę internetową. JavaScript jest językiem wysokiego poziomu z dużymi możliwościami. Dostępne w nim są różne właściwości przeglądarki, stron, a czasami także systemu, w którym przeglądarka działa. JavaScript nie musi być kompilowany, jak Java czy C, a przeglądarka nie wymaga ładowania maszyny wirtualnej do uruchomienia kodu. Aplikację po jej wcześniejszym zakodowaniu wystarczy uruchomić.

JQuery jest to lekka biblioteka programistyczna dla języka JavaScript, ułatwiająca korzystanie z JavaScript (w tym manipulację drzewem DOM). Kosztem niewielkiego spadku wydajności w stosunku do profesjonalnie napisanego kodu w niewspomaganym JavaScripcie pozwala osiągnąć interesujące efekty animacji, dodać dynamiczne zmiany strony, wykonać zapytania AJAX. Większość pluginów i skryptów opartych o jQuery działa na stronach nie wymagając zmian w kodzie HTML (np. zamienia klasyczne galerie złożone z miniatur linkujących do obrazków w dynamiczną galerię). Wszystkie efekty osiągnięte z pomocą jQuery można osiągnąć również bez jej użycia. Jednak kod okazuje się nieporównywalnie dłuższy i bardziej skomplikowany.

AJAX jest to technologia, która umożliwia tworzenie aplikacji internetowych, w których komunikacja pomiędzy użytkownikiem strony a serwerem odbywa się bez przeładowania strony. Umożliwia to dużo bardziej dynamiczną interakcję z użytkownikiem bez potrzeby wysyłania informacji poprzez tradycyjny sposób. AJAX do swojej pracy potrzebuje języka skryptowego działającego po stronie użytkownika. Autor tej pracy wybrał do tego celu najbardziej rozpowszechniony język skryptowy: JavaScript. Najczęściej do poprawnej implementacji skryptów AJAX używa się gotowych bibliotek ułatwiających korzystanie z jego możliwości.

Flash jest powszechnie wykorzystywany do tworzenia animacji, reklam i różnych elementów stron internetowych, integracji wideo ze stronami www, robienia gier, a ostatnio do opracowywania bogatych aplikacji internetowych. Flash może manipulować grafiką wektorową oraz rastrową. Obsługuje dwukierunkową transmisje audio i wideo. Zawiera obiektowy język programowania o nazwie ActionScript. ActionScript jest narzędziem, które sprawia, że technologia Flash ma niemal nieograniczone możliwości.

PHP jest językiem skryptowy, który został pierwotnie zaprojektowany do tworzenia dynamicznych stron internetowych w sieci World Wide Web. PHP jest językiem server-side, oznacza to, że pracuje po stronie serwera www. W celu wygenerowania dynamicznej strony, kod PHP jest wplatany przy użyciu odpowiednich znaczników w kod HTML a następnie interpretowany przez serwer www obsługujący moduł PHP. Gdy odpowiedni moduł serwera zakończy interpretację kodu, zwraca dokument w czystej postaci bez kodu PHP.

Symfony jest to zaawansowany i uznany w świecie freamework dla PHP. Symfony zawiera zestaw narzędzi i bibliotek które przyśpieszają i usprawniają tworzenie aplikacji biznesowych. To właśnie dzięki jego zastosowaniu zapewniona jest dbałość o wzorce projektowe. Jego elastyczna struktura ułatwia bezproblemowe wprowadzanie nowych funkcjonalności i co za tym idzie ciągły rozwój aplikacji. Przykładowe projekty napisane przy użyciu Symfony to: Delicious, Yahoo! Answers, Dailymotion.

MySQL jest systemem zarządzania relacyjnymi bazami danych rozwijanym przez firmę Oracle. Dodawany jest do niemal wszystkich serwerów www oferowanych przez firmy hostingowe co sprawia, że jest ogólnodostępny. Początkowo MySQL nie obsługiwał transakcji co było jego główną wadą. W jego najnowszej odsłonie (MySQL 5) dodano wiele przydatnych rozszerzeń takich jak perspektywy, procedury składowane, wyzwalacze (ang. triggers). Obecnie MySQL rozwijany jest przez firmę Oracle.

Google Maps API jest potężnym narzędziem do zarządzania mapami za pośrednictwem języków JavaScript lub ActionScript (Flash). Dzięki narzędziom udostępnionym przez Google jesteśmy w stanie stworzyć prostą mapkę z lokalizacją firmy, skomplikowaną mapę z oddziałami czy nawet portal opierający swoją tematykę o lokalizację miejsc lub użytkowników. Dobrym potwierdzeniem naszych kwalifikacji w tym zakresie jest portal Sąsiad.net który wykorzystuje wiele zaawansowanych funkcji Google Maps.

Dowiedz się dlaczego jesteśmy najlepsi. Jeżeli zastanawiasz się nad wyborem odpowiedniego wykonawcy to zainteresuje Cię kilka faktów dotyczących naszej pracy:

Konkurencyjne ceny
Przy projektach stron i portali www.

Obsługa
Rzetelna i kompetentna obsługa klientów.

Ludzie
Duże doświadczenie poparte projektami.

Szybkość
Realizujemy zlecenia szybko i sprawnie.

Telefon czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-19:00

ZADZWOŃ DO NAS!
Odpowiemy na Twoje pytania.

Copyright 2019. Wszelkie prawa do materiałów umieszczonych na stronie są zastrzeżone. Projekt i wykonanie serwisu ArtGate. Wszystkie osoby zainteresowane własną stroną lub serwisem www zapraszamy serdecznie do współpracy.

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z naszej strony oraz do celów statystycznych. Pliki cookies można w każdej chwili wyłączyć w przeglądarce.

Zainteresowanych współpracą, prosimy o kontakt pod poniższym nr telefonu lub mailem.

606 47 40 48

biuro@artgate.pl